Сторінки

четвер, 15 грудня 2016 р.

МІЖНАРОДНА ПРИРОДОЗНАВЧА ГРА "ГЕЛІАНТУС"

15 грудня 2016 року в Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 13 Запорізької міської ради Запорізької області відбулась міжнародна природознавча гра "Геліантус", в якій, з великим задоволенням, взяли участь учні 2, 3, 4, 6 класів. 



середа, 7 грудня 2016 р.

Запитання з біології 7 клас

Біології 7 клас
Запитання до контрольної роботи  № 1.


1. Характеристика типу Кільчасті черви, різноманіття та середовище життя.
2. Визначте, чим можна заразитися, уживаючи в їжу недостатньо проварене чи просмажене м’ясо.
3. Скільки ходильних ніг у павуків?
4. Складові дихальної системи ракоподібних.
5. Відділи тіла павука.
6. Функції жалких клітин.
7. Ознаки представників класу Ракоподібні.
8. Як запобігти зараженню бичачим ціп’яком?
9. Яке значення в житті рака мають клешні?
10. Визначте ознаки характерні для царства Тварин.
11. Укажіть рід тварини, яка належить до класу Багатощетинкових червів.
12. Укажіть органелу, яка відсутня в клітинах тварин.
13. Визначте кількість пар вусиків у річкового рака.
14. Функції плавательного міхура.
15. Визначте особливості кровоносної системи членистоногих.
16. Систематичне положення їжака, слона, ящірки.
17. Чому взимку землерийка та кріт продовжують активну діяльність, а не впадають у сплячку?
18. Чому дощового черв’яка називають земляним? Як пов’язана родючість ґрунту з наявністю в ньому дощових черв’яків?
Бажаю успіхів у підготовці до контрольної роботи!

четвер, 1 грудня 2016 р.

Природознавчий конкурс "Геліантус - 2016"

Шановні, юні біохіміки! Хто з вас хоче поринути у світ цікавих загадок, таємниць та нових відкритів? Хто бажає розширити свій світогляд? Якщо ви відповіли хоча б на одне з  питаннь - "так", тоді приєднуйтесь до цікавої, інтелектуальної природознавчої гри "Геліантус". Для того, щоб підготуватись до гри, яка відбудеться 15 грудня, скористайтеся тренажером "Геліантус".

Вперед до нових знань!

Динамічна періодична система

Шановні, юні біохіміки! Для полегшення вичення елементів, їх властивостей та будови атомів, вам допоможе динамічна періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва.

Бажаю успіхів та нових відкриттів! 

понеділок, 28 листопада 2016 р.

Запитання з біології 8 - 9 клас

Біології 8 - 9 клас
Запитання до контрольної роботи  № 1.

1. Яка частина організму страждає від  інсульту?
2. Як називаються пухирці легень де відбувається газообмін?
3. Яка частота звукових коливань у жінок?
4. Захворювання органів дихання, симптоми, профілактика.
5. Будова та функції серцево-судинної системи.
6. Види кровотеч.
7. Регуляція дихання. Механізм вдиху та видиху.
8. Хвороби серцево-судинної системи, симптоми, профілактика.

Бажаю успіхів у підготовці до контрольної роботи!

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Запитання з біології 6 класс

Біологія 6 клас
Запитання до контрольної роботи №1

1. Назвати одноклітинних організмів.
2. Назвати переносника збудника малярії.
3. Процес утворення речовин – це…
4. Назвати ознаки Інфузорії чобітка, дати їм визначення.
5. Дати характеристику бактеріям. Користь чи шкоду вони приносять? Назвати види бактерій.
6. Де паразитує дизентерійна амеба?
7. Процес розпаду речовин – це…
8. Назвати ознаки Хламідомонади, дати їм визначення.
9. Дати характеристику цитоскелету, назвати функції.
10. Перелічити органели клітини тварин та рослин. Розповісти про будову їх та функції.

Бажаю успіхів у підготовці до контрольної роботи!

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

14 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

День українського козацтва відзначається 14 жовтня, в один день з двома іншими святами, такими як: День захисника України і Покров Божої Матері. Варто зазначити, що цей день стане офіційним вихідним, так що українці зможуть відпочивати три дні поспіль (14-16.10). Ще в березні 2015 року указом Президента України Петра Порошенка День захисника України став офіційним вихідним. Ну а разом з ним й інші свята, які відзначаються 14 жовтня. День Козацтва бере свою історію ще з 1492 року, із першої згадки про козаків. Цього року козаки прославилися на весь світ і поклали початок літопису своїх подвигів. Це сталося після того, як вони звільнили полонених українців, атакувавши турецьку військово-морську галеру. Свята День Козацтва і Покров Пресвятої Богородиці не дарма об’єднані в один день, адже козаки вважали цей день особливим, шанували свято Покрову і вибирали в цей день нового отамана на Козацькій Раді. Вони були впевнені в тому, що Пресвята Богородиця їх захищає, вважали її своєю покровителькою. У наш час козаки все ще живуть серед нас, вони переродилися в сучасних воїнів і мужності їм не позичати. Українці продовжують залишатися захисниками своєї землі, володіють неймовірною силою духу і патріотизмом. Вони сильно люблять свою землю і не забувають про козацьке коріння!



четвер, 10 березня 2016 р.

10 БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ ГІМНУ УКРАЇНИ!



      10 березня - День Гімну України. Цього року Україна відзначатиме 151-ту річницю створення Гімну «Ще не вмерла Україна». Національний Гімн — це один з символів держави, відображення душі народу та його історії. Наш гімн не є виключенням. Державним Гімном України є національний гімн на музику Михайла Вербицького та слова Павла Чубинського. Урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Створення українського гімну бере початок з 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Поширення цього вірша серед українофільських гуртків, щойно об’єднаних у Громаду, сталося миттєво. Патріотичний вірш не пройшов повз увагу й релігійних діячів того часу. Один з них, отець Михайло (Вербицький), будучи ще й знаним композитором свого часу, захопився віршем Павла Чубинського та написав музику до нього. Вперше національний гімн з нотами був надрукований у 1865 році, а з 1917 року він почав використовуватись як державний гімн. У 1917-1920 рр. «Ще не вмерла Україна» як єдиний державний гімн законодавче не був закріплений, використовувалися й інші гімни. Протягом радянського періоду української історії Національний гімн офіційно було піддано забуттю. 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України», згідно з яким в якості Державного Гімну України було затверджено Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». 



середа, 9 березня 2016 р.

9,10 БЕРЕЗНЯ - ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ.

     Сьогодні виповнюється 202 роки з дня народження видатного українського поета, художника і письменника, основоположника нової української літератури Тараса Шевченка. Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Черкаської області (Звенигородський повіт Київської губернії) в сім'ї кріпака. У 9 років втратив матір, у 11 – батька. У 1831 році Шевченко був відданий на 4 роки в учні до художника Василя Ширяєва в Петербурзі. У складі артілі художника Шевченко брав участь у розписі Петербурзького Великого театру як підмайстер-рисувальник. У 1838 році впливові покровителі Шевченка, серед яких – художник Карл Брюллов, поети Василь Жуковський та Євген Гребінка, викупили молодого поета на волю. Пан погодився відпустити кріпака за чималу на той час суму – 2,5 тис. рублів. Щоб її зібрати, Карл Брюллов написав портрет Василя Жуковського – вихователя спадкоємця престолу, і портрет був розіграний в лотерею, в якій взяла участь царська сім'я. Отримавши свободу, Шевченко став студентом Петербурзької Академії мистецтв. Завдяки високому рівню підготовки його зарахували відразу в четвертий клас. Незабаром він став одним з найулюбленіших учнів Карла Брюллова. У 1840 році вийшов перший збірник віршів Шевченка "Кобзар", куди ввійшло 8 поезій. Книга розійшлася за два тижні і придбала неймовірну популярність. Окремими виданнями вийшли поеми "Гайдамаки" (1841) та "Гамалія" (1844). Шевченко був заарештований в 1847 році і ув'язнений в казематі в Петербурзі. У цей час створює цикл поезій "В казематі". Шевченку винесли найсуворіший вирок серед всіх братчиків через зміст начебто "обурливих віршів" "Трьох літ" – довічна солдатська служба. Його вислали в найвіддаленіші місця Російської імперії. Незважаючи на заборону писати і малювати, Шевченко створив на засланні чотири книжечки, кілька поем, почав писати повісті російською мовою. Після смерті Миколи І в 1855 році була амністія ув'язнених. Але Шевченка звільнили тільки через два роки. Останні три роки життя Шевченко, незважаючи на підірване здоров'я, активно займався просвітницькою діяльністю. Підготував до друку "Буквар" для вечірніх шкіл (був випущений накладом у 10 тисяч примірників за рахунок автора). У 1860 році перший в Російській імперії отримав звання академіка гравюри. Помер 10 березня 1861 року у віці 47 років від хвороби серця. Був похований на Смоленському кладовищі в Петербурзі, а через два місяці труну з його прахом, згідно з його заповітом, перевезено в Україну і поховано на Чернечій горі біля Канева. У багатьох українських містах сьогодні пройдуть заходи присвячені пам'яті Шевченка. До пам'ятників поета покладуть квіти.
    

вівторок, 8 березня 2016 р.

З 8 БЕРЕЗНЯ!



Посміхніться! Тане сніг,
Щастя падає до ніг,
Нині Ваш весняний день
Квітів, сонця і пісень!
Хай теплом зігріє він,
Дружби радісні хвилини,
Принесе як дар любов,
Посміхайтесь знов і знов!







Джерело: http://vashitsveti.ru/spetsialnoe-predlozhenie-dlya-korporativnyih-klientov-k-8-marta/,
http://vitaemo.pp.ua/vitannya-z-8-bereznya.html